Keman

Ayşen Ulucan

BİYOGRAFİ

1985 yılında Bulgaristan'da doğdu ve keman çalışmalarına ağabeyi Özcan Ulucan ile başladı. 1989 yılında ailesiyle Türkiye'ye göç etmelerinin ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda yarı zamanlı olarak önce Ebru Yunkuş, ardından Veniamin Varşavski ile çalışmaya başladı. Bir süre Cihat Aşkın'ın öğrencisi olmasının ardından 2003 yılında Genoveva Burova'nın sınıfından mezun oldu. 2004 yılında Freiburg Müzik Akademisi'ne (Almanya) kabul edildi. Burada önce Prof. Rainer Kussmaul ardından Prof. Muriel Cantorreggi ile çalıştı. 2011 yılında "Yüksek Lisans" derecesiyle bu okulu bitirdi.

Orkestra eşliğinde Türkiye (İstanbul,İzmir,Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestraları) Almanya (Baden Baden Filarmoni) İngiltere (Ensemble Orquesta) ve Brezilya’da ( Orquestra Sinfonica de Minas Gerais) konserler verdi, çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı ve küçük yaşlardan beri katıldığı mastercourse'larda Ayla Erduran,Suna Kan,Viktor Pikaizen, Ida Haendel, Zakhar Bron, Rosa Fain, Pavel Vernikov, Svetlana Makarova gibi müzisyenlerle çalışma olanağı buldu.

2014 yılında Woodhouse Opera Festivali'nde (İngiltere) sahneye konan Rameau'nun "Les Indes Galantes" adlı operasında soprano olarak yer almıştır. Bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir.

Halen Londra'da yaşayan Ayşen Ulucan, 2008 yılında Uluslararası Nuri İyicil Yarışması'nda kendisine ödül olarak verilen Ecevit Tunalı yapımı "Heifetz del Gesu" kemanla çalmaktadır.

İLGİLİ VİDEOLAR

E-BÜLTEN

Bültenimize abone olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

Tüm Hakları Saklıdır 2018 ©