KONSER

İdil Biret Yarının Kadın Yıldızları için Çalıyor...

Türkiye’nin ilk “harika çocuğu” İdil Biret, Yarının Kadın Yıldızları projesinin ilk yılında, kanaat önderi olarak sahnede.

HAKKINDA


İstanbul Müzik Festivali’nin TSKB’nin destekleriyle oluşturulan Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’na hak kazanan ve yakında uluslararası sahnelerde adlarını sıkça duyacağımız yarının kadın yıldızları, sahneye çıkıyor. 

İstanbul Müzik Festivali Direktörü Yeşim Gürer Oymak başkanlığında Muhiddin Dürrüoğlu, Ayşegül Kirmanoğlu, Özkan Manav ve Hakan Şensoy’dan oluşan Seçici Kurul, bu yılki fon için başvuran genç kadın müzisyenler arasından uzun değerlendirmeler sonucunda 14 kişiyi seçti. Uluslararası arenada kariyerlerini ilerletmek yolunda yurtdışında eğitimini sürdürmek veya bir ustalık sınıfında yer almak, yarışmalara veya orkestra seçmelerine katılmak, iyi bir çalgıya sahip olmak isteyen gençler, ihtiyaç kapsamları gözetilerek destekten faydalanacaklar.

Yarının Kadın Yıldızları projesinin ilk yılında kanaat önderi olarak, Türkiye’nin ilk “harika çocuğu” İdil Biret de sahnede gençlerle.

Devamı..

ESER HAKKINDA


Sergei Rachmaninov
Bir Corelli teması üzerine çeşitlemeler, op. 42

Corelli'nin bir teması üzerine çeşitlemeler, solo piyano için 1931 yılında Sergei Rachmaninoff tarafından bestelenmiş bir eser dizisidir. Eserler, bestecinin İsviçre'deki yazlığında olduğu sürede bestelenmiştir. 

Çeşitlemelerin kurgulandığı La Folia (delilik) teması, sanıldığının aksine, Arcangelo Corelli tarafından bestelenmemiş, fakat 1700 yılında yazdığı bir sonatında kullandığı bir temadır.

Rachmaninoff bu eseri arkadaşı kemancı Fritz Kreisler'a adamıştır. Besteci birçok eserini çalıp kaydetmiş olmasına rağmen, bu eseri kayıt altına almamıştır.

Devamı..

PROGRAM


Marcel Grandjany
Arp için Rapsodi

Claude Debussy
Danse sacrée et danse profane

Francis Poulenc
Piyano ve Obua için Sonat, FP 185

Sergei Rachmaninov
Bir Corelli teması üzerine çeşitlemeler, op. 42

Johannes Brahms
Piyanolu Dörtlü No.1, op.25

DETAYLAR


  • Yer: Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall
  • Yayın Tarihi: 28 Mayıs 2018 Pazartesi
  • Yapım: 2018
  • Süre: 19 dk 14 sn
Sanatçılar

İÇEREN OYNATMA LİSTELERİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

E-BÜLTEN

Bültenimize abone olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

Tüm Hakları Saklıdır 2018 ©