KONSER

Kapadokya'da Bach Esintisi

Kapadokya Müzik Festivali kapsamında, solist Cem Önertürk, Klasik Keyifler Genç Sanatçılar Topluluğu eşliğinde Bach'ın flüt ve orkestra için Si Minör Süiti'ni seslendiriyor.

HAKKINDA


Klasik Keyifler, alışılmadık yerlerde konserler organize eder; eski bir yağ değirmeni, oturma odaları, kasaba meydanları, kervansaraylar, hastaneler, Bizans kiliseleri ve manastırları, Osmanlı Medreseleri, sanat galerileri gibi.

Müzisyen ile dinleyici arasındaki sınırları azaltmaya çalışır, ki ikisi de insan. Oda müziğinin tarihini hatırlatan konser mekanlarını resmiyetten uzak tutar, aralarında iletişim kurmalarını sağlar ve modern konser salonlarında yakalanması zor olan bir yakınlık, kişisellik ve insanilik sunar.

Türkiye binlerce yıldan beri uygarlıkların beşiği olmuş bir coğrafya ve bunların izleri iç içe, üst üste, alt alta görülebiliyor. Klasik Keyifler, yerkürenin her tarafından müzisyenleri bu çokkültürlü ve tarihi mekanlarda bir araya getirerek ilham kazanmalarını ve Doğu ve Batı'nın müzik kültürlerini birlikte yorumlamalarını sağlar.

25 Ağustos - 9 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşen 8. Uluslararası Kapadokya Müzik Festivali de, Kapadokya'nın benzersiz sahnesini klasik müzikseverlere açıyor.

Devamı..

ESER HAKKINDA


J.S.Bach

Suite No. 2 BWV 1067

Johann Sebastian Bach'ın bu eseri tam olarak ne zaman yazdığı bilinmemektedir. Bu canlı ve hızlı yapıt, saf müziğin eğlenceli tarafına yakın durur. Besteci, yaşamı boyunca bu tarzda dört eser bestelemiştir. Bu dört eser, daha hafif bir stilin çok iyi örnekleridir ve Bach'ın besteciliğin eğlenceli yanına yaklaşmak için kullandığı bazı ilginç yöntemleri örnekler. 

Devamı..

PROGRAM


J.S.Bach

Art of the Fugue, BWV 1080

J.S.Bach

Gamba Sonata No:1, BWV 1027

J.S.Bach

Brandenburg Concerto no.:6, BWV 1048

J.S.Bach

Suite No. 2 BWV 1067 for flute and strings

DETAYLAR


  • Yer: Güray Müze | Avanos
  • Yayın Tarihi: 15 Eylül 2018 Cumartesi
  • Yapım: 2018
  • Süre: 21 dk 15 sn
Sanatçılar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

E-BÜLTEN

Bültenimize abone olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

Tüm Hakları Saklıdır 2018 ©