KONSER

Yarının Kadın Yıldızları: Gülin Ataklı

Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’na hak kazanan yarının kadın yıldızları sahnede! Obua sanatçısı Gülin Ataklı ile tanışın...

HAKKINDA


İstanbul Müzik Festivali’nin TSKB’nin destekleriyle oluşturulan Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’na hak kazanan ve yakında uluslararası sahnelerde adlarını sıkça duyacağımız yarının kadın yıldızları, sahneye çıkıyor. 

İstanbul Müzik Festivali Direktörü Yeşim Gürer Oymak başkanlığında Muhiddin Dürrüoğlu, Ayşegül Kirmanoğlu, Özkan Manav ve Hakan Şensoy’dan oluşan Seçici Kurul, bu yılki fon için başvuran genç kadın müzisyenler arasından uzun değerlendirmeler sonucunda 14 kişiyi seçti. Uluslararası arenada kariyerlerini ilerletmek yolunda yurtdışında eğitimini sürdürmek veya bir ustalık sınıfında yer almak, yarışmalara veya orkestra seçmelerine katılmak, iyi bir çalgıya sahip olmak isteyen gençler, ihtiyaç kapsamları gözetilerek destekten faydalanacaklar.

Yarının Kadın Yıldızları projesinin ilk yılında kanaat önderi olarak, Türkiye’nin ilk “harika çocuğu” İdil Biret de sahnede gençlerle.

Devamı..

ESER HAKKINDA


Francis Poulenc

Piyano ve Obua için Sonat, FP 185

Francis Poulenc, içe dönük bir eser olan Obua ve Piyano Sonatı'nı 1962'de bestelemiştir. Ölümünden bir yıl önce bu eseri Prokofiev'in unutulmaz eseri Romeo-Juliet'i uyarlamıştır. Francis Poulenc’in obua ve piyano için yazmış olduğu sonatın ağıryavaş-ağır bölümler şeklindeki alışılmamış yapısı karanlık bir etki yaratır.

Poulenc, eserlerinin açıklayıcı biyografik analizi olarak, kendi eşcinselliğinin, kompozisyonunun merkezi olduğunu açıkça belirtmektedir.

Devamı..

PROGRAM


Marcel Grandjany
Arp için Rapsodi

Claude Debussy
Danse sacrée et danse profane

Francis Poulenc
Piyano ve Obua için Sonat, FP 185

Sergei Rachmaninov
Bir Corelli teması üzerine çeşitlemeler, op. 42

Johannes Brahms
Piyanolu Dörtlü No.1, op.25

DETAYLAR


  • Yer: Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall, Istanbul
  • Yayın Tarihi: 28 Mayıs 2018 Pazartesi
  • Yapım: 2018
  • Süre: 14 dk 58 sn
Sanatçılar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

E-BÜLTEN

Bültenimize abone olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

Tüm Hakları Saklıdır 2018 ©