Hakkımızda


Türkiye’nin ilk klasik müzik kültürü kanalı BİS, evrensel müziğin ve performans sanatlarının yaşadığımız coğrafyadaki tınılarını kayda almak üzere perde açıyor.

Türkiye’de kaliteli müzik severlerin buluşma ve referans noktası olan BİS, ülkemizin evrensel müzik birikimini görsel hafızaya dönüştürerek radyo frekanslarının ötesine taşıyor.

BİS, geniş bir görsel arşiv yaratarak, Türkiye'de klasik müzik sevgisinin gelişmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. Türkiye’nin ilk klasik müzik kültürü kanalı olarak, ulusal ve uluslararası düzeydeki sanat çalışmalarının seçkin örneklerini, sanatçılarımızın üretimlerini ve bu alandaki deneyimleri izleyicilerine aktarmayı hedefliyor. Canlı ve bant yayınlarla konser performansları, prömiyerler, bestecilerin, araştırmacıların, önde gelen orkestra şeflerinin, genç yeteneklerin, tarihi sahnelerin hikayeleri, yakın coğrafyalardan Türkiye'ye klasik müziğin yolculuğu, BİS’in ilgi alanını oluşturuyor.

Bugün, dünyanın dört bir yanındaki prestijli sahnelerde kitlelerle buluşan çok değerli Türk müzisyenler, opera sanatçıları, dansçılar var. Genç Türk müzisyenleri, dünyanın en önemli yarışmalarında dereceler alıyor. Türk besteciler, senfoniler, konçertolar besteliyor. Ama bütün bunların pek azı görsel bir kayda dönüşüyor ve geniş kitlelerce tanınıyor.

BİS, evrensel müziğe önemli katkılarda bulunan ve projeleri ile müziğin birleştirici gücünü öne çıkaran Türk sanatçıların tanınması için sahne açıyor.

Müziğin her türü, farklı bir topraktan yeşerir. Ama evrensel olan, insanlığa aittir.

E-BÜLTEN

Bültenimize abone olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

Tüm Hakları Saklıdır 2018 ©